SM cvičení


CO JE SM SYSTÉM
Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.


KDO MŮŽE CVIČIT
Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 90 let - děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů - kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na p.c. ) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

ZDRAVÍ ZA PÁR MINUT DENNĚ
Po zacvičení 6- 11ti cviků SM systému za 10minut, uděláte regenerační, protahovací a zároveň posilovací zdravotní program pro Vaše tělo. Díky i jednoduchosti a nenáročnosti, lze provádět doma, na zahradě či u vody. Stačí si jen koupit elastické lano a můžete cvičit.

JAK ZAČÍT
Stačí si koupit cvičební elastické lano.
Potom doporučujeme absolvovat alespoň 10 lekcí cvičení SM systému ve skupině, kde na Vás bude dohlížet zkušený trenér.

Kolikrát musím přijít, abych se to naučil (a)? U každého je to jiné. Je třeba individuální přístup. Podle toho zda je skolióza, či jeli potřeba jen stabilizovat tělo. Po 10 návštěvách pak stačí jednou až dvakrát přijít za měsíc a nechat se opět zkontrolovat cvičení.


Kde si s námi můžete zacvičit:      Místo: JURTA NA NADĚJI, Hrbov (Lhenice) Netolice - mezi Vodňany a České Budějovice

Kdy: středu 18h a neděli od 17:30hod. po dobu 60min. ( po objednání)

Těšíme se na VÁS 😊